Klimatyzacja

Gdy zlecisz nam serwis klimatyzacji w swoim samochodzie my zobowiązujemy się, że:

-wyjaśnimy Ci co zrobić, aby Twoja klimatyzacja działała poprawnie
-żadna naprawa, lub usługa nie zostanie wykonana bez Twojej akceptacji
-termin wizyty na stacji umówimy tak, aby był dla Ciebie dogodny
-z góry przedstawimy Ci kosztorys usługi i części
-dokładnie wytłumaczymy Ci, jaką pracę wykonaliśmy.


Klimatyzacja w Twoim samochodzie chłodzi, reguluje i oczyszcza powietrze. Większość systemów klimatyzacyjnych składa się z:

-kompresora (umieszczonego na silniku i wprawianego w ruch za pomocą
paska)
-kondensatora (zwykle umieszczonego z przodu chłodnicy)
-parownika w środku pojazdu
-filtra kabinowego
-aluminiowych tub i gumowych rurek łączących komponenty

Cały system jest wypełniony płynem chłodzącym pod ciśnieniem. Płyn, wprowadzony w obieg przez kompresor, absorbuje ciepłe powietrze ze środka samochodu przez parownik, wyprowadzając je na zewnątrz dzięki kondensatorowi.

 

Jak dbać o sprawność klimatyzacji?

Włączaj klimatyzację na przynajmniej 10 minut raz w tygodniu, nawet jeśli nie jest niezbędna. Ten zabieg pozwoli na utrzymanie sprawności kompresora.


Każdej wiosny przyjedź do Max-Auto aby nasi fachowcy sprawdzili sprawność klimatyzacji w Twoim pojeździe. Nasz pracownik zmierzy poziom płynu chłodzącego, sprawdzi, czy system jest szczelny, sprawdzi mocowanie kompresora i natężenie w obiegu. Wszelkie defekty zostaną naprawione, lub wymienione.


Jeśli Twój system nie produkuje już zimnego powietrza, poziom płynu chłodzącego mógł ulec zmniejszeniu, najprawdopodobniej przez powstały przeciek. Nasz pracownik znajdzie i usunie przeciek, wyrówna również poziom płynu. Wszystkie usługi wykonane przez Max-Auto zostaną wykonane z użyciem podzespołów i specyfikacji określonych przez producenta pojazdu.


tagi: klimatyzacja Białystok, naprawa klimatyzacji Białystok, napełnianie klimatyzacji Białystok, odgrzybianie klimatyzacji Białystok

 

Pozycjonowanie WebArmy.pl
Copyright 2007-2014 © MaxAuto - warsztat samochodowy Białystok - ul. Kopernika 97a