Opony

Aby opony działały sprawnie należy regularnie poświęcać im trochę uwagi. Mają one wpływ nie tylko na wygodę jazdy, ale również na zużycie paliwa i redukcję hałasu. Prowadzisz, przyspieszasz, hamujesz i kierujesz swoim samochodem dzięki temu, iż opony stykają się z drogą. Są jedną z najważniejszych części w Twoim samochodzie i, niestety, są też bardzo często zaniedbywane.

Ponieważ opony mają również wpływ na Twoje bezpieczeństwo, należy sprawdzać ich stan przynajmniej raz na dwa tygodnie, lub przed wyjazdem na dłuższą wycieczkę. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci sprawdzić stan Twoich opon:

1. Ciśnienie powietrza w oponach – zawsze sprawdzaj wymagane ciśnienie powietrza w oponach zgodnie z instrukcją obsługi pojazdu. Pamiętaj też o różnych zalecanych wartościach w zależności od obciążenia pojazdu. Upewnij się, że wybierasz właściwy typ opony z tych, które odpowiadają modelowi Twojego samochodu.

2. Sprawdź czy bieżnik i boki opon nie są uszkodzone. Takie uszkodzenia mogą powstać na skutek uderzenia w krawężnik podczas parkowania, uderzenia w przedmiot leżący na drodze, lub wpadnięcia w dziurę.

3. Sprawdź czy bieżnik zużywa się równomiernie.

Kłopoty z oponami mogą również spowodować zmiany utrudniające kierowanie pojazdem. Poniżej znajdziesz listę sytuacji, które mogą być wynikiem zaniedbywania opon:

Samochód samoczynnie lekko skręca
Samochód nie trzyma się nawierzchni, zwłaszcza mokrej
Mniejsza skuteczność hamowania
Wibracje kierownicy podczas jazdy


Jeśli opony w Twoim samochodzie są zniszczone bądź uszkodzone, nie utrzymują właściwego ciśnienia, bieżnik jest zużyty nierównomiernie lub zdarzają się sytuacje z wymienionych powyżej, przyjedz do Nas na Bezpłatną Kontrolę, a przeszkolony mechanik MAX-AUTO przyjrzy się fachowym okiem Twoim oponom.

Jeśli jeden z naszych mechaników znajdzie usterki w oponach, chętnie doradzimy Ci co należy zrobić. Pamiętaj, że nierówne zużycie bieżnika może oznaczać problem z amortyzatorami, łożyskami lub zawieszeniem. Każdy z tych problemów zostanie zbadany .

Opony wymagają również regularnego wyważania, aby zapewnić harmonijną pracę wszystkich czterech kół. Posiadamy w naszej ofercie szeroką gamę opon wiodących producentów. Zapewniamy pełny serwis ogumienia w zakresie napraw oraz sezonowych przekładek.

 


tagi: opony Białystok, opony zimowe Białystok, opony letnie Białystok

Pozycjonowanie WebArmy.pl
Copyright 2007-2014 © MaxAuto - warsztat samochodowy Białystok - ul. Kopernika 97a