Rozrządy

Pasek rozrządu
Podstawowym elementem większości nowoczesnych silników jest pasek rozrządu. Zainstalowany jest on w silniku i normalnie nie jest widoczny. Odpowiada za napędzanie wałków oraz mechanizmu rozrządu w stosunku do wału korbowego.

Pasek rozrządu musi być sprawny, gdyż jego awaria może spowodować poważne uszkodzenie silnika, doprowadzić do większej i kosztownej naprawy lub wręcz wymiany.

Producenci zalecają regularną wymianę paska rozrządu. Jeśli nie jesteś pewien, kiedy ostatni raz wymieniany był pasek rozrządu w Twoim silniku, możesz dowiedzieć się jak często należy go wymieniać z instrukcji użytkownika samochodu dołączanej do pojazdu przez producenta. Możesz też porozmawiać z mechanikiem na stacji MAX-Auto, który również udzieli Ci tej informacji.

Wymieniając pasek rozrządu mechanicy MAX-Auto używają tylko części renomowanych firm.
 
Wskazówki:
Jeśli właśnie kupiłeś używany samochód i nie jesteś pewien czy pasek rozrządu był wymieniany zgodnie z zaleceniami producenta, dobrą inwestycją będzie wymiana paska na nowy. Pamiętaj – niesprawny pasek rozrządu może spowodować wymianę całego silnika i tym samym niewspółmiernie zwiększyć koszty eksploatacji samochodu.


tagi: wymiana rozrządu Białystok, rozrząd Białystok

 

Pozycjonowanie WebArmy.pl
Copyright 2007-2014 © MaxAuto - warsztat samochodowy Białystok - ul. Kopernika 97a